Spansion S29PL064J70BFW122
S29PL064J70BFW122 picture photo
Mfg. Part Number
S29PL064J70BFW122
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 70NS 48FBGA
Datasheet Download
S29PL064J70BFW122.pdf
Availability of S29PL064J70BFW122
QUANTITY
S29PL064J70BFW122 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29PL064J70BFW122
Internal Part NumberEIS-S29PL064J70BFW122
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package800
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesPL-J
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (4M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case48-VFBGA
Supplier Device Package48-FBGA (8.15x6.15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29PL064J70BFW122
Related LinksS29PL064, S29PL064J70BFW122 Datasheet, Spansion Distributor
S29PL064J70BFW122 Details Description
Related parts for S29PL064J70BFW122
IC REG LDO 15V 1.2A SP3SUA datasheet.pdf
SCR 25A 1200V NON-ISOLAT TO-220A datasheet.pdf
IGBT 1200V 52A 297W TO247 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
FAN KIT 120MM BLACK 115VAC 5PCS datasheet.pdf
SL 5.08/19/90 3.2SN OR datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411 datasheet.pdf