Semtech S2KW12C-3P
S2KW12C-3P picture photo
Mfg. Part Number
S2KW12C-3P
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
MOD RECT ASSY +CT 3A 12KV
Datasheet Download
S2KW12C-3P.pdf
Availability of S2KW12C-3P
QUANTITY
S2KW12C-3P Order Process
Ship out your order
Specifications of S2KW12C-3P
Internal Part NumberEIS-S2KW12C-3P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2KW12C-3P
Related LinksS2KW1, S2KW12C-3P Datasheet, Semtech Distributor
S2KW12C-3P Details Description
Related parts for S2KW12C-3P
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 15ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf