Vishay/BCcomponents S330J25U2MR63K7R
S330J25U2MR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S330J25U2MR63K7R
Brief Description
CAP CER 33PF 3KV U2M RADIAL
Datasheet Download
S330J25U2MR63K7R.pdf
Availability of S330J25U2MR63K7R
QUANTITY
S330J25U2MR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S330J25U2MR63K7R
Internal Part NumberEIS-S330J25U2MR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientU2M
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S330J25U2MR63K7R
Related LinksS330J25U, S330J25U2MR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S330J25U2MR63K7R Details Description
Related parts for S330J25U2MR63K7R
RES 2 OHM 2W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN PIN SIZE #12 CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
REMOVAL TOOL, HAN D, MINI datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf