Vishay/BCcomponents S330J29SL0P63K5R
S330J29SL0P63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S330J29SL0P63K5R
Brief Description
CAP CER 33PF 2KV SL RADIAL
Datasheet Download
S330J29SL0P63K5R.pdf
Availability of S330J29SL0P63K5R
QUANTITY
S330J29SL0P63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S330J29SL0P63K5R
Internal Part NumberEIS-S330J29SL0P63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S330J29SL0P63K5R
Related LinksS330J29S, S330J29SL0P63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S330J29SL0P63K5R Details Description
Related parts for S330J29SL0P63K5R
CONN HDR BRKWAY 18POS DUAL 15AU datasheet.pdf
TAPE TRANSFER ADHESIVE 1/2"X60YD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 15POS HL LOW P datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf