Vishay/BCcomponents S331K25X5FN63J5R
S331K25X5FN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S331K25X5FN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV X5F RADIAL
Datasheet Download
S331K25X5FN63J5R.pdf
Availability of S331K25X5FN63J5R
QUANTITY
S331K25X5FN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S331K25X5FN63J5R
Internal Part NumberEIS-S331K25X5FN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S331K25X5FN63J5R
Related LinksS331K25X, S331K25X5FN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S331K25X5FN63J5R Details Description
Related parts for S331K25X5FN63J5R
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SCREEN BLUE RECTANGULAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IGBT 1200V 280A 890W SP6 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 76.8 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H datasheet.pdf