Vishay/BCcomponents S332K43Y5PN63J5R
S332K43Y5PN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S332K43Y5PN63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S332K43Y5PN63J5R.pdf
Availability of S332K43Y5PN63J5R
QUANTITY
S332K43Y5PN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332K43Y5PN63J5R
Internal Part NumberEIS-S332K43Y5PN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332K43Y5PN63J5R
Related LinksS332K43Y, S332K43Y5PN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332K43Y5PN63J5R Details Description
Related parts for S332K43Y5PN63J5R
CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 20V 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.4A 48 MOHM SMD datasheet.pdf