Vishay/BCcomponents S332K43Y5PN6UK5R
S332K43Y5PN6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S332K43Y5PN6UK5R
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S332K43Y5PN6UK5R.pdf
Availability of S332K43Y5PN6UK5R
QUANTITY
S332K43Y5PN6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332K43Y5PN6UK5R
Internal Part NumberEIS-S332K43Y5PN6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332K43Y5PN6UK5R
Related LinksS332K43Y, S332K43Y5PN6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332K43Y5PN6UK5R Details Description
Related parts for S332K43Y5PN6UK5R
RES SMD 23.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
PADDLE SW COVER FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
OSC XO 38.4MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 2.2UF 10V 0603 datasheet.pdf
TFLEX 6150 9" X 9" datasheet.pdf