Vishay/BCcomponents S332M53Z5UR63K7R
S332M53Z5UR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S332M53Z5UR63K7R
Brief Description
CAP CER 3300PF 3KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S332M53Z5UR63K7R.pdf
Availability of S332M53Z5UR63K7R
QUANTITY
S332M53Z5UR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332M53Z5UR63K7R
Internal Part NumberEIS-S332M53Z5UR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332M53Z5UR63K7R
Related LinksS332M53Z, S332M53Z5UR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332M53Z5UR63K7R Details Description
Related parts for S332M53Z5UR63K7R
RELAY SSR 90A 480VAC DC datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0503 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf