API Delevan S3483R-680M
S3483R-680M picture photo
Mfg. Part Number
S3483R-680M
Brief Description
FIXED IND 68UH 0.59MA 372 MOHM
Datasheet Download
S3483R-680M.pdf
Availability of S3483R-680M
QUANTITY
S3483R-680M Order Process
Ship out your order
Specifications of S3483R-680M
Internal Part NumberEIS-S3483R-680M
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating0.59mA
Current - Saturation0.59mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)372 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S3483R-680M
Related LinksS3483, S3483R-680M Datasheet, API Delevan Distributor
S3483R-680M Details Description
Related parts for S3483R-680M
IC SCHMITT-TRIGGER INVERT SC70-5 datasheet.pdf
IC THERMOCOUPLE COND 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1A SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf