JST Sales America Inc. S34B-PHDSS(LF)(SN)
S34B-PHDSS(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
S34B-PHDSS(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER PHD SIDE 34POS 2MM
Datasheet Download
S34B-PHDSS(LF)(SN).pdf
Availability of S34B-PHDSS(LF)(SN)
QUANTITY
S34B-PHDSS(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of S34B-PHDSS(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-S34B-PHDSS(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPHD Connectors
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPHD
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.114" (2.90mm)