JST Sales America Inc. S34B-PHDSS
S34B-PHDSS picture photo
Mfg. Part Number
S34B-PHDSS
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER PHD SIDE 34POS 2MM
Datasheet Download
S34B-PHDSS.pdf
Availability of S34B-PHDSS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
S34B-PHDSS Order Process
Ship out your order
Specifications of S34B-PHDSS
Internal Part NumberEIS-S34B-PHDSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPHD
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.114" (2.90mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
Features-
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S34B-PHDSS
Related LinksS34B-, S34B-PHDSS Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
S34B-PHDSS Details Description
Related parts for S34B-PHDSS
IC VREF SHUNT 5V 8SOP datasheet.pdf
FUSE 1600A 600V FAST-ACT CLASS L datasheet.pdf
RES MO 2W 5.1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RING UNINS 14-18AWG datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 9.1M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 6POS SMD datasheet.pdf