Spansion S34ML04G100BHI003
S34ML04G100BHI003 picture photo
Mfg. Part Number
S34ML04G100BHI003
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 4GBIT 25NS 63BGA
Datasheet Download
S34ML04G100BHI003.pdf
Availability of S34ML04G100BHI003
QUANTITY
S34ML04G100BHI003 Order Process
Ship out your order
Specifications of S34ML04G100BHI003
Internal Part NumberEIS-S34ML04G100BHI003
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Polyamide Material 15/Dec/2014
PCN Assembly/OriginTest Site Qualification 17/Sep/2014
Test Site Qualification 18/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesML-1
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size4G (512M x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case63-VFBGA
Supplier Device Package63-BGA (11x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S34ML04G100BHI003
Related LinksS34ML04G, S34ML04G100BHI003 Datasheet, Spansion Distributor
S34ML04G100BHI003 Details Description
Related parts for S34ML04G100BHI003
CHASSIS AND COVER datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COL 8DIP datasheet.pdf
SSR IP00 75A/480VAC AC INPUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 48POS .127M datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V 10% BP 1210 datasheet.pdf
RES 62 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 28POS datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 254 TYP datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM TACH 12VDC datasheet.pdf