Spansion S34MS01G100BHI000
S34MS01G100BHI000 picture photo
Mfg. Part Number
S34MS01G100BHI000
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 1GBIT 45NS 63BGA
Datasheet Download
S34MS01G100BHI000.pdf
Availability of S34MS01G100BHI000
QUANTITY
S34MS01G100BHI000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S34MS01G100BHI000
Internal Part NumberEIS-S34MS01G100BHI000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAlternate Polyamide Material 15/Dec/2014
PCN Assembly/OriginTest Site Qualification 17/Sep/2014
Test Site Qualification 18/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package210
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesMS-1
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size1G (128M x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case63-VFBGA
Supplier Device Package63-BGA (11x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S34MS01G100BHI000
Related LinksS34MS01G, S34MS01G100BHI000 Datasheet, Spansion Distributor
S34MS01G100BHI000 Details Description
Related parts for S34MS01G100BHI000
CONN HEADER 10POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC DCP QUAD 50K 256TAP 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE E VERT datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
RES 162 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 136MA 10 OHM SMD datasheet.pdf