Spansion S34MS04G100TFI000
S34MS04G100TFI000 picture photo
Mfg. Part Number
S34MS04G100TFI000
Brief Description
IC FLASH 4GBIT
Datasheet Download
S34MS04G100TFI000.pdf
Availability of S34MS04G100TFI000
QUANTITY
S34MS04G100TFI000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S34MS04G100TFI000
Internal Part NumberEIS-S34MS04G100TFI000
PCN Assembly/OriginTest Site Qualification 17/Sep/2014
Test Site Qualification 18/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package96
SeriesMS-1
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size4G (512M x 8)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package48-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S34MS04G100TFI000
Related LinksS34MS04G, S34MS04G100TFI000 Datasheet, Spansion Distributor
S34MS04G100TFI000 Details Description
Related parts for S34MS04G100TFI000
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf