Vishay/BCcomponents S470J25SL0N6UJ5R
S470J25SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S470J25SL0N6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S470J25SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S470J25SL0N6UJ5R
QUANTITY
S470J25SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S470J25SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S470J25SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S470J25SL0N6UJ5R
Related LinksS470J25S, S470J25SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S470J25SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S470J25SL0N6UJ5R
MOSFET N-CH 100V 47A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES 1K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
ENCODER DIGITAL CONT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
RZ/A1L 400MHZ 3MB QFP208 Q2A NO datasheet.pdf