Vishay/BCcomponents S471K29Y5PP63K5R
S471K29Y5PP63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S471K29Y5PP63K5R
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S471K29Y5PP63K5R.pdf
Availability of S471K29Y5PP63K5R
QUANTITY
S471K29Y5PP63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S471K29Y5PP63K5R
Internal Part NumberEIS-S471K29Y5PP63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S471K29Y5PP63K5R
Related LinksS471K29Y, S471K29Y5PP63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S471K29Y5PP63K5R Details Description
Related parts for S471K29Y5PP63K5R
SWITCH PUSH SPST-NC 2A 14V datasheet.pdf
CONN HOUSING 19PS .100 SGL datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH ADJ CURR 6-MLP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
IC WATCH CIRCUIT 32KHZ DIE datasheet.pdf
ZLINX WIRELESS I/O datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3431EFE datasheet.pdf
ST-Z0016 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf