Vishay/BCcomponents S471K29Y5PP6TK5R
S471K29Y5PP6TK5R picture photo
Mfg. Part Number
S471K29Y5PP6TK5R
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S471K29Y5PP6TK5R.pdf
Availability of S471K29Y5PP6TK5R
QUANTITY
S471K29Y5PP6TK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S471K29Y5PP6TK5R
Internal Part NumberEIS-S471K29Y5PP6TK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S471K29Y5PP6TK5R
Related LinksS471K29Y, S471K29Y5PP6TK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S471K29Y5PP6TK5R Details Description
Related parts for S471K29Y5PP6TK5R
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
IC MICROMANAGER 5% 16-DIP datasheet.pdf
MOD PWR INLET STD FILTER 10A PNL datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .045-.065" .104" datasheet.pdf
CAP REPLCMNT FOR M12 PROX UNSHLD datasheet.pdf
CABLE LC 50/125 TEST KIT LC/SC datasheet.pdf
TFLEX 2110V0 9" X 9" datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf