Vishay/BCcomponents S472M39Z5UN63L6R
S472M39Z5UN63L6R picture photo
Mfg. Part Number
S472M39Z5UN63L6R
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S472M39Z5UN63L6R.pdf
Availability of S472M39Z5UN63L6R
QUANTITY
S472M39Z5UN63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S472M39Z5UN63L6R
Internal Part NumberEIS-S472M39Z5UN63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S472M39Z5UN63L6R
Related LinksS472M39Z, S472M39Z5UN63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S472M39Z5UN63L6R Details Description
Related parts for S472M39Z5UN63L6R
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220AB datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 100MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL 36.7KHZ STR datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
DIE UNIT D datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf