Vishay/BCcomponents S472M39Z5UN6TJ6R
S472M39Z5UN6TJ6R picture photo
Mfg. Part Number
S472M39Z5UN6TJ6R
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S472M39Z5UN6TJ6R.pdf
Availability of S472M39Z5UN6TJ6R
QUANTITY
S472M39Z5UN6TJ6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S472M39Z5UN6TJ6R
Internal Part NumberEIS-S472M39Z5UN6TJ6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S472M39Z5UN6TJ6R
Related LinksS472M39Z, S472M39Z5UN6TJ6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S472M39Z5UN6TJ6R Details Description
Related parts for S472M39Z5UN6TJ6R
RES ARRAY 2 RES 3.6K OHM 0404 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/8 BLU 25X4' datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 180MA 1.3 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf