Vishay/BCcomponents S472M39Z5UN6TK5R
S472M39Z5UN6TK5R picture photo
Mfg. Part Number
S472M39Z5UN6TK5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S472M39Z5UN6TK5R.pdf
Availability of S472M39Z5UN6TK5R
QUANTITY
S472M39Z5UN6TK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S472M39Z5UN6TK5R
Internal Part NumberEIS-S472M39Z5UN6TK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S472M39Z5UN6TK5R
Related LinksS472M39Z, S472M39Z5UN6TK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S472M39Z5UN6TK5R Details Description
Related parts for S472M39Z5UN6TK5R
RECTIFIER BRIDGE 1AMP 600V DFS datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD 4INP 32LQFP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 166MHZ 208CABGA datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
PJ-PRO TNTK INK SET COLOR INK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE PIN datasheet.pdf