Vishay/BCcomponents S472M39Z5UN6UK5R
S472M39Z5UN6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S472M39Z5UN6UK5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S472M39Z5UN6UK5R.pdf
Availability of S472M39Z5UN6UK5R
QUANTITY
S472M39Z5UN6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S472M39Z5UN6UK5R
Internal Part NumberEIS-S472M39Z5UN6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S472M39Z5UN6UK5R
Related LinksS472M39Z, S472M39Z5UN6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S472M39Z5UN6UK5R Details Description
Related parts for S472M39Z5UN6UK5R
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
RES 340K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 898 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf