API Delevan S4924R-101H
S4924R-101H picture photo
Mfg. Part Number
S4924R-101H
Brief Description
FIXED IND 100NH 3.9A 25 MOHM SMD
Datasheet Download
S4924R-101H.pdf
Availability of S4924R-101H
QUANTITY
S4924R-101H Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924R-101H
Internal Part NumberEIS-S4924R-101H
FamilyFixed Inductors
SeriesS4924R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance100nH
Tolerance±3%
Current Rating3.9A
Current - Saturation3.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924R-101H
Related LinksS4924, S4924R-101H Datasheet, API Delevan Distributor
S4924R-101H Details Description
Related parts for S4924R-101H
CONN BASE SIDE ENTRY SZ9 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 3V 10% 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 2900UF 75V SCREW datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 3-36V 350MA datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf