API Delevan S4924R-151J
S4924R-151J picture photo
Mfg. Part Number
S4924R-151J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 150NH 3.195A 37 MOHM
Datasheet Download
S4924R-151J.pdf
Availability of S4924R-151J
QUANTITY
S4924R-151J Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924R-151J
Internal Part NumberEIS-S4924R-151J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS4924R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance150nH
Tolerance±5%
Current Rating3.195A
Current - Saturation3.195A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)37 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant400MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924R-151J
Related LinksS4924, S4924R-151J Datasheet, API Delevan Distributor
S4924R-151J Details Description
Related parts for S4924R-151J
CONN RECEPT PIN .015-.020" datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC SPST 6-10AT ALUM datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FUSE 70A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf