API Delevan S4924R-152J
S4924R-152J picture photo
Mfg. Part Number
S4924R-152J
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 1.78A 120 MOHM
Datasheet Download
S4924R-152J.pdf
Availability of S4924R-152J
QUANTITY
S4924R-152J Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924R-152J
Internal Part NumberEIS-S4924R-152J
Type-
Material - CoreIron
Inductance1.5µH
Tolerance±5%
Current Rating1.78A
Current - Saturation1.78A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant115MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924R-152J
Related LinksS4924, S4924R-152J Datasheet, API Delevan Distributor
S4924R-152J Details Description
Related parts for S4924R-152J
IC OTP 512KBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
IC INVERTR HEX LSTTL CMOS 14SOIC datasheet.pdf
IC 8BIT 250KSPS ADC 8SON datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 2A DO204AC datasheet.pdf
BATTERY LITH 3V COIN 20MM STRIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
POT 1.5 OHM 500W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
IGBT 600V 140A 454W TO247AC datasheet.pdf
OSC OCXO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf