Vishay/BCcomponents S681K29X7RN6TJ6R
S681K29X7RN6TJ6R picture photo
Mfg. Part Number
S681K29X7RN6TJ6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S681K29X7RN6TJ6R.pdf
Availability of S681K29X7RN6TJ6R
QUANTITY
S681K29X7RN6TJ6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S681K29X7RN6TJ6R
Internal Part NumberEIS-S681K29X7RN6TJ6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S681K29X7RN6TJ6R
Related LinksS681K29X, S681K29X7RN6TJ6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S681K29X7RN6TJ6R Details Description
Related parts for S681K29X7RN6TJ6R
TRANSISTOR NPN 15V 50MA SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 910PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LOCKING SLIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 1MPA GAUGE datasheet.pdf
26+26 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf