Vishay/BCcomponents S681K29Y5PN6TK7R
S681K29Y5PN6TK7R picture photo
Mfg. Part Number
S681K29Y5PN6TK7R
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S681K29Y5PN6TK7R.pdf
Availability of S681K29Y5PN6TK7R
QUANTITY
S681K29Y5PN6TK7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S681K29Y5PN6TK7R
Internal Part NumberEIS-S681K29Y5PN6TK7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S681K29Y5PN6TK7R
Related LinksS681K29Y, S681K29Y5PN6TK7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S681K29Y5PN6TK7R Details Description
Related parts for S681K29Y5PN6TK7R
IC OPAMP GP 900KHZ 8SO datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 180 MOHM TH datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IGBT 600V 14A 38W DPAK datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 1M 16TSSOP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 CLR 5X4' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf