Vishay/BCcomponents S682M43Z5UN63J5R
S682M43Z5UN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S682M43Z5UN63J5R
Brief Description
CAP CER 6800PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S682M43Z5UN63J5R.pdf
Availability of S682M43Z5UN63J5R
QUANTITY
S682M43Z5UN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S682M43Z5UN63J5R
Internal Part NumberEIS-S682M43Z5UN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S682M43Z5UN63J5R
Related LinksS682M43Z, S682M43Z5UN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S682M43Z5UN63J5R Details Description
Related parts for S682M43Z5UN63J5R
IC PWM PWR DRVR HI-EFF 32-HLQFP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 220MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf