Vishay/BCcomponents S682Z47Y5VP63K7R
S682Z47Y5VP63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S682Z47Y5VP63K7R
Brief Description
CAP CER 6800PF 2KV Y5V RADIAL
Datasheet Download
S682Z47Y5VP63K7R.pdf
Availability of S682Z47Y5VP63K7R
QUANTITY
S682Z47Y5VP63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S682Z47Y5VP63K7R
Internal Part NumberEIS-S682Z47Y5VP63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)0.661" (16.80mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S682Z47Y5VP63K7R
Related LinksS682Z47Y, S682Z47Y5VP63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S682Z47Y5VP63K7R Details Description
Related parts for S682Z47Y5VP63K7R
Connector Quick Connect Tab 0.187" (4.75mm) Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 45A TO220AB datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 4DSBGA datasheet.pdf