| Internal Part Number | EIS-S8802MP10NF | |
| Standard Package | 25 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | - | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 920MHz | |
| Frequency Range | 880MHz ~ 960MHz | |
| Antenna Type | Panel | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | 2 | |
| Return Loss | - | |
| Gain | 2dBi | |
| Power - Max | 10W | |
| Features | - | |
| Termination | Connector, N Female | |
| Ingress Protection | - | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Height (Max) | 1.500" (38.10mm) | |
| Applications | GSM | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | S8802MP10NF | |
| Related Links | S8802, S8802MP10NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor | |
 | 766163152G | RES ARRAY 8 RES 1.5K OHM 16SOIC | datasheet.pdf | |