AVX Corporation SA052A330JAA
SA052A330JAA picture photo
Mfg. Part Number
SA052A330JAA
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA052A330JAA.pdf
Availability of SA052A330JAA
QUANTITY
SA052A330JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA052A330JAA
Internal Part NumberEIS-SA052A330JAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA052A330JAA
Related LinksSA052A, SA052A330JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA052A330JAA Details Description
Related parts for SA052A330JAA
TRANS NPN 45V 0.2A SOT23 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 230V datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
144CKT HDM M/PLANE HSG-GU datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 L.143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf