AVX Corporation SA101A221KAR
SA101A221KAR picture photo
Mfg. Part Number
SA101A221KAR
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA101A221KAR.pdf
Availability of SA101A221KAR
QUANTITY
SA101A221KAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101A221KAR
Internal Part NumberEIS-SA101A221KAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101A221KAR
Related LinksSA101A, SA101A221KAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101A221KAR Details Description
Related parts for SA101A221KAR
CAP POLYMER 22UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 710MA 500 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 2.5V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.8A 300 MOHM datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR 24-LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
AM60501-508-145AXIAL FAN datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 95MA 23 OHM SMD datasheet.pdf