AVX Corporation SA101A681JARC
SA101A681JARC picture photo
Mfg. Part Number
SA101A681JARC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA101A681JARC.pdf
Availability of SA101A681JARC
QUANTITY
SA101A681JARC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101A681JARC
Internal Part NumberEIS-SA101A681JARC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101A681JARC
Related LinksSA101A, SA101A681JARC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101A681JARC Details Description
Related parts for SA101A681JARC
CABLE TIE STD NAT 11.5" datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 0605 SMD datasheet.pdf
IC BUFFER/DVR 16BIT 5V 56-VFBGA datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 95MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf