AVX Corporation SA101C152KAC
SA101C152KAC picture photo
Mfg. Part Number
SA101C152KAC
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA101C152KAC.pdf
Availability of SA101C152KAC
QUANTITY
SA101C152KAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101C152KAC
Internal Part NumberEIS-SA101C152KAC
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101C152KAC
Related LinksSA101C, SA101C152KAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101C152KAC Details Description
Related parts for SA101C152KAC
FAN AXIAL 92X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP LED LENS SQ T1 3/4 .031" CL datasheet.pdf
TUBING PVC .875" ID 50' BLACk datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 80MHZ 16SOIC datasheet.pdf
ENCODER KIT 3CH 100CPR 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
IC DVR LOW SIDE SOT-223-4 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 945MA 140 MOHM datasheet.pdf