AVX Corporation SA101C332JAR
SA101C332JAR picture photo
Mfg. Part Number
SA101C332JAR
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA101C332JAR.pdf
Availability of SA101C332JAR
QUANTITY
SA101C332JAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA101C332JAR
Internal Part NumberEIS-SA101C332JAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA101C332JAR
Related LinksSA101C, SA101C332JAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA101C332JAR Details Description
Related parts for SA101C332JAR
IC ENERGY METERING 3PH 40LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
A5 5.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf