AVX Corporation SA102A221KAR
SA102A221KAR picture photo
Mfg. Part Number
SA102A221KAR
Brief Description
CAP CER 220PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A221KAR.pdf
Availability of SA102A221KAR
QUANTITY
SA102A221KAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A221KAR
Internal Part NumberEIS-SA102A221KAR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A221KAR
Related LinksSA102A, SA102A221KAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A221KAR Details Description
Related parts for SA102A221KAR
TERM COVER PROFILE 3.2MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 44SO datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 4MHZ M2P datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 271K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 1% 50W datasheet.pdf