AVX Corporation SA102A330JAA-LF
SA102A330JAA-LF picture photo
Mfg. Part Number
SA102A330JAA-LF
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A330JAA-LF.pdf
Availability of SA102A330JAA-LF
QUANTITY
SA102A330JAA-LF Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A330JAA-LF
Internal Part NumberEIS-SA102A330JAA-LF
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A330JAA-LF
Related LinksSA102A3, SA102A330JAA-LF Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A330JAA-LF Details Description
Related parts for SA102A330JAA-LF
IC REG LDO 1.8V/2.5V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
MODEM SOCKET QUAD GPRS 850/1900 datasheet.pdf
CONN SOCKET 120POS .050" STR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
MODULE SOC RF TXRX W/8051 MCU datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 12VOUT 100W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 35A 400VAC 250VDC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.25W DO214AC datasheet.pdf