AVX Corporation SA102A330KAA
SA102A330KAA picture photo
Mfg. Part Number
SA102A330KAA
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A330KAA.pdf
Availability of SA102A330KAA
QUANTITY
SA102A330KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A330KAA
Internal Part NumberEIS-SA102A330KAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A330KAA
Related LinksSA102A, SA102A330KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A330KAA Details Description
Related parts for SA102A330KAA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 79MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR OPTO DARL 6.35MM REFL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0606 datasheet.pdf
04 MALE CRIMP L/BORE UNLATCHED datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf