AVX Corporation SA102A360JAA
SA102A360JAA picture photo
Mfg. Part Number
SA102A360JAA
Brief Description
CAP CER 36PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A360JAA.pdf
Availability of SA102A360JAA
QUANTITY
SA102A360JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A360JAA
Internal Part NumberEIS-SA102A360JAA
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A360JAA
Related LinksSA102A, SA102A360JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A360JAA Details Description
Related parts for SA102A360JAA
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT563 datasheet.pdf
VARISTOR 22V 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 184V 250A 2-SMD datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 GP datasheet.pdf
RESISTOR 820 OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 14BIT DL 125MSPS 48-LQFP datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 500UH SMD datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf