AVX Corporation SA102A3R3DAC
SA102A3R3DAC picture photo
Mfg. Part Number
SA102A3R3DAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A3R3DAC.pdf
Availability of SA102A3R3DAC
QUANTITY
SA102A3R3DAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A3R3DAC
Internal Part NumberEIS-SA102A3R3DAC
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A3R3DAC
Related LinksSA102A, SA102A3R3DAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A3R3DAC Details Description
Related parts for SA102A3R3DAC
AC/DC CONVERTER 24V 1000W datasheet.pdf
IC MUX 8:1 HI SPEED 44-MLF datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 180K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .100" DL TIN datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR MCF5227 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf