AVX Corporation SA102A470JAA-FYR
SA102A470JAA-FYR picture photo
Mfg. Part Number
SA102A470JAA-FYR
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A470JAA-FYR.pdf
Availability of SA102A470JAA-FYR
QUANTITY
SA102A470JAA-FYR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A470JAA-FYR
Internal Part NumberEIS-SA102A470JAA-FYR
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A470JAA-FYR
Related LinksSA102A47, SA102A470JAA-FYR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A470JAA-FYR Details Description
Related parts for SA102A470JAA-FYR
CONN RECEPT 2POS 24AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 40MM datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf