AVX Corporation SA102A4R7DAA
SA102A4R7DAA picture photo
Mfg. Part Number
SA102A4R7DAA
Brief Description
CAP CER 4.7PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A4R7DAA.pdf
Availability of SA102A4R7DAA
QUANTITY
SA102A4R7DAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A4R7DAA
Internal Part NumberEIS-SA102A4R7DAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A4R7DAA
Related LinksSA102A, SA102A4R7DAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A4R7DAA Details Description
Related parts for SA102A4R7DAA
RES SMD 1.6K OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
CONN RF TS35X15X2.3MM 12POS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE ASSY IPASS X4 M-M 38POS 3M datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf