AVX Corporation SA102A5R6CAA
SA102A5R6CAA picture photo
Mfg. Part Number
SA102A5R6CAA
Brief Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA102A5R6CAA.pdf
Availability of SA102A5R6CAA
QUANTITY
SA102A5R6CAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102A5R6CAA
Internal Part NumberEIS-SA102A5R6CAA
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102A5R6CAA
Related LinksSA102A, SA102A5R6CAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102A5R6CAA Details Description
Related parts for SA102A5R6CAA
LAMINATE MICA ESD BLUE 48X12' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC SYNC BATT PACK CHARGER 32-QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
PUSHBUTTON TRANSMITTER MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf