AVX Corporation SA102C152KAK
SA102C152KAK picture photo
Mfg. Part Number
SA102C152KAK
Brief Description
CAP CER 1500PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
SA102C152KAK.pdf
Availability of SA102C152KAK
QUANTITY
SA102C152KAK Order Process
Ship out your order
Specifications of SA102C152KAK
Internal Part NumberEIS-SA102C152KAK
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA102C152KAK
Related LinksSA102C, SA102C152KAK Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA102C152KAK Details Description
Related parts for SA102C152KAK
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC 8-BIT SHFT REG W/OUT 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 30AWG 18IN datasheet.pdf
RES 2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 32A 5X6 PQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf