AVX Corporation SA105E103MAR
SA105E103MAR picture photo
Mfg. Part Number
SA105E103MAR
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA105E103MAR.pdf
Availability of SA105E103MAR
QUANTITY
SA105E103MAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105E103MAR
Internal Part NumberEIS-SA105E103MAR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105E103MAR
Related LinksSA105E, SA105E103MAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105E103MAR Details Description
Related parts for SA105E103MAR
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 50PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
TAPE FILM UHMW 4"X5YD datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #3/8 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf