AVX Corporation SA105E103ZAC
SA105E103ZAC picture photo
Mfg. Part Number
SA105E103ZAC
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA105E103ZAC.pdf
Availability of SA105E103ZAC
QUANTITY
SA105E103ZAC Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105E103ZAC
Internal Part NumberEIS-SA105E103ZAC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package4,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105E103ZAC
Related LinksSA105E, SA105E103ZAC Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105E103ZAC Details Description
Related parts for SA105E103ZAC
IC TRANSP LATCH TRI-ST 48-TVSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 14PS 1.27MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
REFLECTOR FOR CITIZEN L230 LEDS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf