AVX Corporation SA105E224MAA
SA105E224MAA picture photo
Mfg. Part Number
SA105E224MAA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA105E224MAA.pdf
Availability of SA105E224MAA
QUANTITY
SA105E224MAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105E224MAA
Internal Part NumberEIS-SA105E224MAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105E224MAA
Related LinksSA105E, SA105E224MAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105E224MAA Details Description
Related parts for SA105E224MAA
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" HEADER TH datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
LED MINI BAYO T3 1/4 28V RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
EMITTER UV 365NM 700MA STAR datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV X7R NONSTND datasheet.pdf