AVX Corporation SA105E333ZAR
SA105E333ZAR picture photo
Mfg. Part Number
SA105E333ZAR
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA105E333ZAR.pdf
Availability of SA105E333ZAR
QUANTITY
SA105E333ZAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA105E333ZAR
Internal Part NumberEIS-SA105E333ZAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,500
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA105E333ZAR
Related LinksSA105E, SA105E333ZAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA105E333ZAR Details Description
Related parts for SA105E333ZAR
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 20/22 BLACK datasheet.pdf
MICRO 15POS PIN 10" datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE D 33POS datasheet.pdf
GKZ KEYS -MULTIDIRECTIONAL KEY datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
UM EN NLC-050 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf