AVX Corporation SA115E334MAR
SA115E334MAR picture photo
Mfg. Part Number
SA115E334MAR
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
SA115E334MAR.pdf
Availability of SA115E334MAR
QUANTITY
SA115E334MAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SA115E334MAR
Internal Part NumberEIS-SA115E334MAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesSpinGuard® SA
Packaging-
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA115E334MAR
Related LinksSA115E, SA115E334MAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA115E334MAR Details Description
Related parts for SA115E334MAR
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 270 OHM 10SIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 12A TO263AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 900MA 60 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf