AVX Corporation SA301A222GAA
SA301A222GAA picture photo
Mfg. Part Number
SA301A222GAA
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA301A222GAA.pdf
Availability of SA301A222GAA
QUANTITY
SA301A222GAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301A222GAA
Internal Part NumberEIS-SA301A222GAA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301A222GAA
Related LinksSA301A, SA301A222GAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301A222GAA Details Description
Related parts for SA301A222GAA
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 16-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 35V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-DIP datasheet.pdf
BASE ELEMENT datasheet.pdf
GASKET FABRIC/FOAM 20MMX1M RECT datasheet.pdf
SHEETING REFLECTIVE 1/2" X 5YD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf