AVX Corporation SA301A332FAB
SA301A332FAB picture photo
Mfg. Part Number
SA301A332FAB
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
SA301A332FAB.pdf
Availability of SA301A332FAB
QUANTITY
SA301A332FAB Order Process
Ship out your order
Specifications of SA301A332FAB
Internal Part NumberEIS-SA301A332FAB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
SeriesSpinGuard® SA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SA301A332FAB
Related LinksSA301A, SA301A332FAB Datasheet, AVX Corporation Distributor
SA301A332FAB Details Description
Related parts for SA301A332FAB
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARD EDGE 26POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-3 datasheet.pdf
IC DIGITAL AUDIO PWM 8CH 64-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.170" UNIV datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf